Στην Ρωμαιοκαθολική Εκκλησία του Αγίου Σωτήρος (Saint-Sauveur), στην Επισκοπή του Αρράς (Pas-de-Calais στην Γαλλία), πραγματοποιήθηκε μια «Διαθρησκειακή αγρυπνία και προσευχή» στις 26 Οκτωβρίου 2011, για να εορταστεί η 25η επέτειος της πρώτης διαθρησκευτικής συνάντησης της Ασσίζης.
Παρόντες ήταν ένας ρωμαιοκαθολικός ιερέας, ένας ορθόδοξος ιερέας, ένας ιμάμης, ένας λουθηρανός πάστορας και ένας ραβίνος:
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_320,h_213/https://www.omologitis.org/wp-content/uploads/2011/11/assizi-koran1.jpg)
Tags: ΚΑΘΟΛΙΚΙΣΜΟΣ, ΝΕΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΑΞΗ, Ο ΠΑΠΑΣ, Πανθρησκεία, ΤΟ ΘΗΡΙΟ